top of page

LYŽAŘSKÉ AREÁLY V JIZERKÁCH

Lyžovačka v Jizerkách? Jistěže - Česko nejsou jen Krkonoše, ale i další horské hřbety.

 

V zimě je ideální lyžování v areálu Filip, který se nachází pouhých 10 metrů od chalupy. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi a lyžovat zde můžete od 8:30 až do 20:30. Pro náročnější lyžaře je vhodný lyžařský areál Tanvaldský Špičák 10 min autem od chalupy, lyžařská střediska Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Ještěd a mnoho dalších. Koukněte na přehled blízkých lyžařských areálů. Milovníci bílé stopy mohou využít více jak 170 km upravovaných běžeckých tratí, které Jizerské hory nabízí.

Lyžařské areály Jizerských hor se těší větší pozornosti a oblibě našich i zahraničních lyžařů. Najdete tady hned několik ski areálů, které uspokojí každého lyžaře. Lyžařské areály Jizerských hor nejsou tak velké, jako v nedalekých Krkonoších, ale nabízí kvalitní služby pro lyžaře, pro lyžování rodin s dětmi a navíc lyžujete bez velkých front. Samostatnou kapitolou je pak lyžování pro běžkaře, pro které je připravená Jizerská magistrála se stovkami výborně udržovaných běžkařských tratí.

Lyžařský vlek Filip

Lyžařský vlek Filip je 1,5 km od chalupy. Je vhodný pro lyžování rodin s dětmi, které se na lyžích teprve učí. Je mým nejoblíbenějším lyžařským areálem nejen kvůli své poloze, ale hlavně cenovou dostupností permanentek. Můžete tam přijet kdykoliv v průběhu dne a lyžovat třeba jen 2 hodiny za velmi rozumné peníze. Areál je otevřen od 8:30 do 20:00 hod. a nabízí tak denně i večerní lyžování. Na děti můžete dohlížet jen od občerstvení odkud máte kontrolu, kde se děti pohybují. Nejedná se o velký lyžařský areál, ale najdete zde půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení a parking přímo u sjezdovky. Návštěvu vřele doporučujeme.

Ski areál Bedřichov
Ski areál Bedřichov se nachází ca. 14 km od chalupy, tedy něco kolem 20ti minut autem. Areál nabízí 6 lyžařských vleků, z toho 2 vleky z tohoto počtu jsou kotvové a zbylé typu Poma. Celková délka širokých sjezdovek je 4,5 km se střední a nižší obtížností. 
Bedřichov je díky tomu vhodný pro lyžování rodin s dětmi. Areál patří do souboru lyžařských areálů Ski Jizerky a tak je možné částečně kombinovat lyžování v areálech Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák. Večerní lyžování je na sjezdovce Malinovka o délce 510m. Areál také nabízí veškeré služby včetně půjčovny lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení, restaurace a parking přímo u sjezdovky.

Ski areál Tanvaldský Špičák
Ski areál Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem Jizerských hor a od chalupy je vzdálený 7 km, přibližně 10 min. jízdy autem. Ve ski areálu je sedačková lanovka a 5 vleků. Tanvaldský Špičák má celkem 10 sjezdovek s celkovou délkou 8,2 km. Celkem 5 sjezdovek je delší než 1 km a nejdelší sjezdovka Turisitcká měří 1760 metrů a převýšením 280 metrů. Ski areál Tanvaldský Špičák je vybaven systémem umělého zasněžování sjezdovek, které jsou denně upravovány. Areál také nabízí veškeré služby včetně půjčovny lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení, restaurace a parking přímo u sjezdovky.

Ski areál Ještěd
Lyžařský areál Ještěd se nachází necelých 25 km od chaty Tereza v Liberecké části Hanychov. Na Ještědu lyžujete v nadmořské výšce od 540 do 1000 m. Areál nabízí dvě čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačkovou a 5 lyžařských vleků. Celková délka sjezdovek je 9,2 km. Dětský park s provázkovým vlekem, kolotočem a pohyblivým pásem se nachází přímo u spodního parkoviště lyžařského areálu. Lyžování si také můžete zpestřit výjezdem na vrchol Ještědu odkud je nádherný výhled na naší krajinu. Do výšky 1012 metrů vás vyveze kabinová lanovka z roku 1933. Lyžařský areál Ještěd nabízí veškeré služby včetně půjčovny lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení, restaurace a parking přímo u sjezdovky.

Ski areál U Čápa Příchovice
Ski areál U Čápa se nachází v nadmořské výšce 795 metrů, a za 10 minut k němu autoem dojedete z našeho parkoviště u chaty Tereza. Leží a hranici Jizerských hor a Krkonoš. Lyžařský areál U Čápa je oblíbenou lyžařskou destinací pro lyžování s dětmi. V areálu jsou 2 dvoukotvové vleky a na samostatném svahu 1 dětský vlek. Sjezdovek najdete U Čápa celkem 5 v délce od 550 do 1000 metrů. Večerní lyžování probíhá denně na hlavní sjezdovce v čase od 18:30 do 20:30 hodin. Výhodou areálu je přímé napojení na přírodní i udržované běžecké tratě Kořenov – Příchovice – Paseky.

bottom of page