top of page

CYKLOTRASY V JIZERKÁCH

Milovníci upnutých dresů, helem a bicyklů se u nás budou cítit jako v pohádce. Trasy, které v zimě zdolávají běžkaři, si v letních měsících můžete projet na kole. Jizerská magistrála nezklame nikoho, všechny stezky jsou v dobrém stavu a je jen na vás, který úsek si vyberete.

Trochu méně kopců a spíše pohodovější trasy po rovině vám nabídne Máchův kraj nebo okolí Kamenického Šenova. Populární je například cyklostezka Ploučnice nebo Varhany, která vás protáhne malebným Lužickými horami. Minout nesmíte ani Český ráj, kde si užijete Greenway Jizera nebo trasy v okolí skalních měst.

Adrenalinoví nadšenci jistě ocení bike parky, ve kterých si můžete otestovat své kolařské dovednosti. Bike park přímo u Ještědu nabízí čtyři trasy obtížnosti, na jejichž začátek vás i vaše kolo lanovka Skalka během chvilky vyveze v průběhu celé letní sezóny. Zablbnout se můžete i v bike parku v Rokytnici nad Jizerou, kde si lze projet celkem tři trasy od trasy pro začátečníky až po trasu velmi obtížnou.

Nemáte vlastní kolo? Nevadí! Skoro na každém rohu u nás najdete půjčovnu kol, kde si za menší poplatek můžete vypůjčit i veškeré další příslušenství na kolo. Příjemnou alternativou ke kolu jsou pak čím dál populárnější koloběžky nebo elektrokola, které lze také snadno zapůjčit. Jejich velkou výhodou je to, že z nich téměř nelze spadnout a navíc jsou prima i pro úplně malé špunty.

bottom of page