top of page

BAZÉNY A KOUPALIŠTĚ V JIZERKÁCH

  • Facebook
  • Instagram
  • tripadvisor_logO
  • Email

Pronájmem chalupy v Jizerských horách dovolená začíná. Inspirujte se nabídkou koupání v Jizerských horách, užívejte aktivní dovolenou.

I když máme krásnou zahradu s pergolou, grilem i udírnou, budeme rádi, když poznáte i vzdálené okolí. 

OCHLAĎTE SE V LETNÍM HORKU ANEBO NAOPAK - OHŘEJTE SE
VE WELLNESS PO LYŽOVAČCE.

V okolí chalupy Tereza je tolik příležitostí ke koupání a osvěžení, že je za jednu dovolenou nevyčerpáte. Nevadí - přijeďte znova a poznejte více z Jizerských hor. V zimních měsících Vám doporučujeme návštěvu jabloneckého bazénu nebo bazénu v Liberci. V létě volte přírodní koupaliště nebo přehrady.

TIPY NA KOUPÁNÍ V BLÍZKOSTI CHATY TEREZA
Aquapark Babylon Liberec

Liberec Centrum Babylon Liberec je rozsáhlým komplexem zábavy a poznávání pro děti i dospělé. Nechybí tady ani oblíbený aquapark. 

 

Přehrada Fojtka, nebo-li Mníšenská přehrada

Libereckou přehradu Fojtka naleznete mezi obcemi Mníšek u Liberce a Fojtka. Někdy se rovněž nazývá Mníšenská přehrada. Jedna z nejčistších vodních nádrží na Liberecku se těší velkému zájmu. 

 

Mlýnická přehrada

Přehradu Mlýnice naleznete přibližně 5 km od centra Oldřichova v Nové Vsi. Jedná se o menší přehradu, kde naleznete klid ke koupání, protože není tolik navštěvovaná.

 

Přehrada Bedřichov

Přehrada Bedřichov má největší zatopené území o rozloze přes 40 ha a je rovněž nejvýše položenou přehradou v oblasti Jizerské hory.

 

Přehrada Harcov

Přehrada Harcov byla postavena v letech 1902 - 1904 a najdete ji v části Liberce – Harcov. Zděná hráz z lomového kamene má výšku až 20,5 m a délku 157 m. Voda je hluboká 13 m.

 

Přehrada Mšeno

Přehradu naleznete v městské části Jablonce nad Nisou ve Mšeně a setkáte se i s názvem Jablonecká přehrada. K její stavbě došlo mezi lety 1906 – 1909. Najdete ji na místě bývalého rybníka

 

Šolcův rybník - Raspenava

Šolcův rybník najdete kousek za Raspenavou, asi 6 km od Oldřichova směr Raspenava. Jedná se o lesní koupaliště, které vlastní Lesy ČR. Koupání není nijak organizováno, nečekejte pláž spíše přírodní podmínky.

 

Bazén Jablonec nad Nisou

Plavecký bazén Jablonec nad Nisou Bazén najdete na adrese Svatopluka Čecha 4204 v Jablonci nad Nisou. Plavecký areál nadchne děti i dospělé. Připraven je například bazén atrakcí, kde jsou dva tobogány nebo také umělé vlny.

 

Rybník Petr

Rybník Petr u Raspenavy, v osadě Peklo. Jedná se o přírodní koupání s vodou zbarvenou nevytěženou rašelinou.

 
Koupaliště Tanvald

Koupaliště najdete v České ulici v Tanvaldě, na okraji města v krásném přírodním prostředí. Ke slunění lze využívat travnaté plochy. Parkování je možné bezplatně u areálu koupaliště.

 

Plavecký bazén Nové Město

Krytý bazén s vířivkou najdete v secesní budově bývalých Městských lázní. Jedná se o bazén 6 x 12 m, který otevřeli v roce 2005.

 

Koupaliště Vápenka

Koupaliště se nachází v Liberci - Hanychově kousek od tramvajové trati ve směru z centra na Ještěd. Na koupališti jsou travnaté plochy na odpočívání, dětské hřiště, brouzdaliště, občerstvení...

 

Koupaliště Hejnice

Toto přírodní koupaliště najdete v Hejnicích za kostelem, ve směru k Bílému Potoku. Na koupališti máte pěkný výhled na část Jizerek. Opalovat a odpočívat můžete na písčitých a travnatých plážích.

 
Plavecký bazén v Gymnáziu Tanvald

Plavecký bazén v Gymnáziu Tanvald může využívat i veřejnost, tak neváhejte a užijte si vodních radovánek.

 

Koupaliště Lučany

Na kraji obce Lučany nad Nisou najdete blízko lesa přírodní koupaliště. Ulehnout můžete na travnatou pláž. Nechybí tady sportovní plochy, stejně jako převlékárny, WC a kabiny.

 

Koupaliště Frýdštejn

Koupaliště Frýdštějn se nachází na okraji Frýdštějna velmi blízko lesa. Můžete se opalovat na travnatých plochách, pro děti je zde dětský bazén, pro odvážnější skokanský můstek.

bottom of page